WhatApp Destek Telefon ile Ara

Huawei Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Huawei Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Huawei akıllı telefonlarında sıkça karşılaşılan sorunlar bir tanesi telefonun şarj olmamasıdır. Bu sorunun bazı sebepleri sizler tarafından da çözülebilir, bazen ise teknisyen müdahalesi gerekmektedir. Bu makale aracılığı ile Huawei şarj olmuyor sorununun çözüm yolları sizlerle detaylı bir şekilde paylaşılacaktır. Şimdi dilerseniz tek tek neler yapılması gerektiğini anlatalım.

1. Şarj Aletinin Bozulması

Bazı cihazlarda şarj sorunun telefondan değil de kullanılan şarj aletinden kaynaklı olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. Bu sebeple ilk olarak yapmanızı isteyeceğimiz şey cihazınızın farklı bir şarj aleti ve şarj kablosu ile çalışıp çalışmadığını öğrenmeniz olacaktır. Şarj aletinin başı ya da şarj kablosu bozulmuş olabilir.

2. Şarj Soketinin Dolması

Şarj soketinin dolmasını soket içerisinde biriken elbise pamuğu, kir ve toz gibi parçacıklar olarak tanımlayabiliriz. Böyle bir durumda şarj aletinin ucu şarj soketi dişlileri ile temas etmediği için telefonunuz şarj almaz. Bir kürdan yardımı ile şarj yuvası içerisinde biriken kiri, tozu temizleyiniz.

3. Şarj Soketinin Değiştirilmesi

Yukarıdaki iki sorun siz kullanıcılar tarafından çözülebilmektedir. Ama bazı durumlarda şarj soketi arızalanır ve teknisyen müdahalesi gerekmektedir. Şarj soketinin arızalanma sebepleri;

  1. Sıvı ve nem teması sonrasında oksitlenmesi,
  2. Aşırı baskı uygulanması ya da alınan darbeler sonucunda şarj soketinin kırılması/çatlaması,
  3. Ani elektrik akımları sebebi ile şarj soketinin işlevini kaybetmesi,
  4. Orjinal olmayan şarj aletlerinin şarj soketinde oluşturacağı kısa devreler sonucu şarj soketinin arızalanması olarak verebiliriz.

Peki şarj soketi değişimi nasıl yapılır ?

Huawei Şarj Soketi Değişimi

Huawei şarj soketi değişimi uzman ve tecrübeli Huawei teknisyenlerimiz tarafından telefonunuza özel ekipmanlar kullanılarak 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetinden faydalanıldığında 3 (üç) iş günüdür. Şarj soketi değişimi sonrasında cihazınız sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder. Bu işlem yapıldığında kesinlikle telefon içerisinde bulunan bilgileriniz silinmez.

Huawei şarj soketi değişimi sonrasında cihazınız 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Garanti kartı sayesinde şarj soketi ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Huawei Şarj Sorunu Çözümü Fiyatları

Huawei şarj soketi değişim fiyatları hemen aşağıda bulunan tablo aracılığı ile paylaşılmıştır. Sol kısımda telefon modelini sağ kısımda ise şarj soketi değişim fiyatını görebilirsiniz. Bununla birlikte cihaz modeli ilgili alanda yok ise yorum alanından yazabilirsiniz.

Adres ve Ulaşım Bilgileri Servisimize Nasıl Gelebilirsiniz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 653528441 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan Huawei telefonunuzun şarj soketi uzman ve tecrübeli HUAWEI teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.