WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 6s Plus Camı Çatladı, Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone 6s Plus Camı Çatladı, Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone 6s Plus camı çatladı ise, ekrana görüntü gelmiyorsa, dokunmatik alanın bir kısmı ya da tamamı çalışmıyorsa, iç ekranda kırılma yaşanmışsa ya da ekranda ölü pikseller yahut yatay dikey beyaz çizgiler oluşmuş ise komple ekran değişimi yapılması gerekmektedir. iPhone 6s Plus ekran değişiminde full tek parça yani ön cam, dokunmatik alan, iç ekran ve dış panelden oluşan orjinal ekran değişimi yapılmalıdır. Kesinlikle, geri dönüşü olmayan ve cihazınıza ciddi zararlar verebilen ön cam değişimi yapılmaması gerekir. iPhone 6s Plus ekranları komple tek parça halinde üretilmektedir.

iPhone 6s Plus ekranı kırıldıktan sonra ekran değişimi süreçleri oldukça önemlidir. Öncelikle belirtmek isteriz ki ekran tamiri, uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrik arındırılmış ve 7/24 güvenlik önlemleri ile denetim altında tutulmakta olan teknik servis odasında cihazınıza özel olarak üretilmiş ekipmanlar aracılığı ile yapılmalıdır. Örnek olarak, statik elektrikten arındırılmamış bir teknik servis odasında ekran değişimi yapıldığında ana kart yanabilir.

iPhone 6s Plus Ekran Tamiri
iPhone 6s Plus Ekran Tamiri

iPhone 6s Plus Ekran Değişiminde Dikkat Edilmedi Gerekenler

iPhone 6s Plus ekranınız kırıldıktan sonra ekran değişimi yapılmasına karar verdiğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiği, uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmelerin ardından, hemen aşağıda maddeler halinde paylaşılmıştır.

  1. İlk madde olarak ekran değişimi yapılacak olan teknik servis odasına dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Teknik servis odası kesinlikle periyodik bir şekilde sterilize edilmeli, statik elektrikten arındırılmalı ve 7/24 güvenlik kameraları ile koruma altına alınmalıdır. Bu madde hem sizin hem de telefonunuzun güvenliği için oldukça önemlidir.
  2. Ekran değişimi orjinal ürün yani ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dokunmatik alandan oluşan komple ekranlar ile yapılmalıdır. Maalesef ki sadece ön cam değişimleri yapılmakta ve kısa bir süre içerisinde telefonunuz kullanılamaz hale gelmektedir. Orjinal olmayan ön cam değişimlerinde yaşanan sıkıntıları internet ortamında araştırabilirsiniz.
  3. Ekran değişiminde en çok merak edilen konulardan bir tanesi bilgilerin silinip silinmeyeceğidir. Cihazınız içerisinde, telefonunuzdan daha önemli olan rehber, fotoğraf, video, uygulama ve benzeri veriler olabilir. Bu sebeple iPhone 6s Plus ekran değişimi aşamalarında telefonunuzda bulunan bilgileriniz silinmemelidir.
  4. iPhone 6s Plus ekran değişimi yapıldıktan sonra, telefonunuzu dilediğiniz kadar incelemenize izin verilmelidir. İnceleme aşamasında yaşayacağınız herhangi bir tereddütte ise ücret iadesi hakkınız bulunmalıdır.
  5. Kesinlikle cihazınızın performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmamalıdır. Tam aksine, ekran değişimi yapılırken, zamanla cihaz içerisinde biriken toz, kir ve benzeri partiküllerin temizlenmesi gerekliliğinden dolayı performans artışları gözlemlenmelidir.
  6. En önemli maddelerden bir tanesi ise ekran değişimi yapıldıktan sonra cihazınızın sizlere 6 ay garanti kartı ile birlikte teslim edilmesidir. Bu sayede ekranınız ile ilgili yaşayacağınız herhangi bir sorun anında ücretsiz olarak çözüme kavuşturulmalıdır.
  7. Telefonunuzda kırılmaz cam koruyucu olsaydı eğer cam çatlaması sorunu ile karşılaşmayabilirdiniz. Bu sebeple ekran değişimi sonrasında ekran kırılması sorunu ile tekrar karşılaşmanızı önlemek amacı ile ücretsiz olarak kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılmalıdır.

GSM İletişim

Yukarıda yazmış olduğumuz maddeler aslında GSM İletişim’in en çok dikkat ettiği, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için savunmuş olduğu misyonun kısaca özetidir. Cep telefonu tamiri ve ekran değişiminde Türkiye rekoruna sahip olmamızı sağlayan en önemli noktalardır.

iPhone 6s Plus Ekran Değişimi Fiyatı

iPhone 6s Plus ekran değişimi ücreti 200 TL‘dir. Teknik servisimize geldiğiniz taktirde ekran değişimi süresi 30 dakikadır. Yani aynı gün içerisinde telefonunuzu teslim almanız mümkündür. Teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz ya da İstanbul dışında ikamet ediyorsanız, iki taraflı GSM İletişim tarafından karşılanan kargo gönderim hizmetimizden faydalanarak 3 (üç) iş günü içerisinde sorunsuz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

GSM İletişim Adres Bilgileri

Teknik servisimize SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağının hemen çıkışındadır. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütleşme durağının kapısından çıktıktan sonra GSM İletişim tabelasını görebilirsiniz.  E5 üzerinden araç ile geliyorsanız eğer Kadıköy sapağına girdikten sonra sonra Yapıkredi ve Finansbank bankasını geçer geçmez sağ tarafta teknik servisimize ulaşabilirsiniz.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33  Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 653528441 kargo numaramız ile telefonunuzu bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan iPhone 6s Plus cep telefonunuzun ekranının uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilerek ve sizlere geri gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 6s Plus Ekranı Çatladı, Garanti Kapsamına Girer mi ?

iPhone 6s ekranı çatladığında en çok merak edilen konulardan bir tanesi garanti koşullarıdır. Telefon üreticileri tarafından, ekran kırılmaları, ön camın çatlaması, sıvı teması, iç ekranda yaşanan çatlama ya da kırılmalar, alınan darbe sonucu ekranın kasadan ayrılması ve benzeri sorunlar tamamen kullanıcı hatası olarak görüldüğü için garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Bu noktada şunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Cep telefonunuzu alırken kaskonuzu yaptırdı iseniz ve yukarıdaki maddeler kasko sözleşmesine dahil ise ücretsiz bir şekilde ekran değişimi ya da cep telefonu tamiri yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Sorun, Teknisyenlerimiz Cevaplasınlar

iPhone 6s Plus ekranı çatladıktan sonra ya da ekran değişimine karar verdiğinizde mutlaka aklınıza takılan ve cevaplanmasını istediğiniz sorular olacaktır. Hemen aşağıda bulunan yorum alanını kullanarak ya da teknik servisimizi arayarak bütün sorularınız sorabilir, uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından detaylı bir şekilde cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.