WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 7 Dokunmatik Basmıyor

iPhone 7 Dokunmatik Basmıyor

iPhone 7 dokunmatik alanın bir kısmı ya da tamamı basmıyor, dokunmatik alan çalışmıyor ise bu sorunun 2 sebebi bulunmaktadır. Birinci sebep ekranın içerisinde bulunan dokunmatik alanın hasar görmesi, ikinci sebep ise dokunmatik entegresinin arızalanmasıdır. İlk sorunun çözümü ekran değişimi, ikinci sorunun çözümü ise dokunmatik entegresinin değişimidir.

iPhone Dokunmatik Alan Çalışmıyor Sorunu

iPhone dokunmatik alan çalışmıyor sorunu ile teknik servisimize getirilen cihazlarda 2 işlem yapılır. İlk işlem farklı bir ekran takılarak sorunun çalışıp çalışmadığını incelemektir. Ekran değişimi sonrasında sorun çözülüyor ise eğer sorun ekrandan kaynaklıdır denilebilir. Ancak yine de sökülen ekran farklı bir cihazda da denenerek sorunun soket kaynaklı olup olmadığına bakılır. Eğer öyle ise ekran değişimi yapılmadan tamir edilmeye çalışılır.

Ekran değişimine rağmen sorun devam ediyorsa eğer sorun dokunmatik entegreden kaynaklıdır. Dokunmatik entegresi cihazın anakartı üzerinde bulunan ve oldukça küçük bir parçadır. Bu parça gerek aşırı ısınmadan dolayı gerekse de alınan bir darbe sonucunda hasar görmüş olabilir.

iPhone 7 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 7 ekran değişimi uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Değişim ücreti 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 220 TL‘dir. Ekran değişiminin yapıldığı teknik servis odası tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Aynı zamanda 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır.

  1. iPhone 7 ekran değişiminde komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
  2. Ekran değişimi sonrasında dokunmatik sorunu tamamen ortadan kalkar.
  3. Telefon içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  4. Ekran performansında yani dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
  5. 20 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz ücretsiz olarak cihazınıza takılmaktadır.

iPhone 7 ekran değişiminin hemen ardından müşteri temsilcilerimiz tarafından 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartınız hazırlanır. Garanti kartınızın olmasından dolayı, garanti süresi içerisinde ekran dokunmatiği ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan her türlü teknik sorun ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

iPhone 7 Ekran Değişimi Videosu

iPhone 7 ekran değişimi teknik servisimizde nasıl yapılır daha detaylı bir şekilde izleyebilmeniz için özel olarak video çekimleri yapılmaktadır. Hemen aşağıda bulunan video ile iPhone 7 ekran değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

iPhone 7 Dokunmatik Entegresi Değişimi

iPhone 7 dokunmatik alanının çalışmamasının ikinci sebebi ise dokunmatik entegresinden kaynaklanmaktadır. iPhone 7 dokunmatik entegresi değişim fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 450 TL’dir. Değişim süresi servisimize gelindiği taktirde 1 saat, 2 taraflı ücretsiz  kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

GSM İletişim Adres Bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 653528441 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan iPhone 7 cihazınızın ekranının uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 7 dokunmatik basmıyor ve dokunmatik alanın bir kısmı çalışmıyor sorunu yaşıyor ve aklınıza takılan sorular mevcut ise teknik servisimizi arayabilir ya da yorum alanından yazarak bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.