WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone dokunmatik sorunu bu marka akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorunların çözüm yolları, kullanıcılar tarafından sıkça karşılaşılan durumlar makalemizde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Konuyu anlatmaya başlamadan iPhone akıllı telefonlarının dokunmatik alanında yaşanan sorunlarının ana kaynaklarını sizlerle paylaşalım.

  1. Ekranda bulunan dokunmatik alanın arızalanması,
  2. Anakart üzerinde bulunan dokunmatik entegresinin arızalanması

iPhone dokunmatik ekran sorunu çözümü

iPhone akıllı telefonlarında dokunmatik basmıyor ise bu sorunun kaynağı ekranın darbe alması sebebi ile iç ekran ve ön cam arasında bulunan dokunmatik alanın hasar görmesi olabilir. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında ise çözüm yolu ekran değişiminin yapılmasıdır.

GSM İletişim’de tüm iPhone akıllı telefon modellerinin ekran değişimi yapılır. Ekran değişimi detayları ve ücretlendirmesi içim iPhone ekran değişimi ürün kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

iPhone dokunmatik entegre sorunu çözümü

Bazı durumlarda ekran dokunmatiğinde değilde anakart üzerinde bulunan dokunmatik entegresi arızaları sebebi ile dokunmatik alan çalışmaz. Ekran değiştirilse bile sorun devam eder. Genellikle bu sorunla karşılaşanlar tarafından yapılan aramalar;

“iPhone dokunmatik bazen çalışmıyor”

“iPhone dokunmatik bir çalışıyor bir çalışmıyor”

“iPhone dokunmatik kendi kendine arada basıyor”

Dikkat edilirse yapılan aramalarda dokunmatik sorununun belirli periyotlarda gözlemlenmesidir. iPhone anakart üzerinde bulunan dokunmatik entegresi (Touch IC) değişimi ve fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi için iPhone dokunmatik entegresi değişimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone ekran ve dokunmatk entegre değişimi nasıl yapılır

GSM İletişim’de iPhone ekran ve dokunmatik entegresi değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Onarım işlemlerinin yapıldığı teknik servis odamız periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur. Cihaz güvenliği için de sigortalanmıştır.

  1. Ekran değişimi süresi servisimizde ortalama 45 dakika, dokunmatik entegresi değişimi süresi ise 1 saattir.
  2. Servisimize gelemiyorsanız eğer ilgili parçalar, kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında 3 (üç) iş günü içerisinde değiştirilir.
  3. Onarım süreçlerinde kesinlikle telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  4. Telefonun ekran performansında yani dokunmatik hızı – hassasiyeti ve ekran parlaklığı – çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
  5. Ekran değişimi sonrasında, ekran kırılması sorunu ile tekrar karşılaşılmasını engellemek amacıyla ekrana kırılmaz cam koruyucu takılır.
  6. Servisimizde yapılan parça değişimleri sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı parça garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
  7. Garanti süresi dahilinde, kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

GSM İletişim’de iPhone akıllı telefonlarının parça değişimi nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz “iPhone X ekran değişimi” videomuzu izleyebilirsiniz. Ayrıca GSM İletişim resmi Youtube Kanalı‘nı ziyaret ederek diğer bütün parça değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo gönderimi nasıl yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone dokunmaik sorunu ve çözüm yolları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Aklınıza takılan sorular olursa eğer servisimizi müşteri temsilcisi hattımız üzerinden arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.