WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone’un şarjı çabuk bitmeye başladı ne yapmalıyım

iPhone’un şarjı çabuk bitmeye başladı ne yapmalıyım

iPhone’un şarjı çabuk bitmeye başladı ne yapmalıyım diyorsanız eğer makalemizi baştan sona okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu sorunu yaşamanızın sebebi, çözüm yolu ve aklınıza takılan bütün soruların detayları profesyonel APPLE teknisyenlerine danışılarak cevaplandırılmıştır.

iPhone şarjı neden hızlı biter

Her bataryada olduğu gibi iPhone akıllı telefon bataryalarının da bir kullanım ömrü (süresi) bulunmaktadır. İlk zamanlar bir kaç gün yeterli olan batarya zamanla bir kaç saat bazına kadar düşebilmektedir. Mesela ilk gün ile 500 defa bataryanın doldurulup boşlatılması sonrası (örneğin 200 gün sonra) şarj dayanıklılık süresi azalabilir.

iPhone şarjının hızlı bir şekilde bitmesinin diğer sebebi ise batarya şişmesi sorunudur. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması, telefonun şarjda bırakılarak uyunması, cihaz aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi bataryanın şişmesine ve tabii şarjın hızlı bir şekilde tükenmesine sebep olur.

Sorunun çözümü batarya değişimi

Zamanla telefonunuzun şarjı hızlı bir şekilde bitmeye başladı ise ya da batarya şişmesi sorunu yaşıyorsanız eğer yaşanılan bu problemlerin çözüm yolu batarya değişimidir. Ama dikkat! Batarya değişimi yapılırken aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi çok önemlidir.

 1. Batarya değişimi profesyonel APPLE teknisyenleri tarafından yapılmalıdır.
 2. Onarım yapılan teknik servis odası cihazınıza zarar gelmemesi gerekli tüm koşulları sağlamalıdır.
 3. Kullanılan batarya orjinal olmalıdır.
 4. Telefonunuz batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmelidir.
 5. Bilgileriniz silinmemeli yani telefon sıfırlanmamalıdır.
 6. Memnun kalmadığınız taktirde ücret iadesi hakkınız olmalıdır.
 7. Nasıl bir şekilde değişim yapıldığı sizlere gösterilebilmelidir.

Şimdi dilerseniz GSM İletişim‘de iPhone batarya değişimi nasıl yapılır, ücretlendirmesi nasıldır, videolu bir şekilde batarya değişimi süreçleri nasıl işler okuyalım.

iPhone batarya değişimi nasıl yapılır

iPhone batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis ortam koşullarının sağlandığı teknik servis odasında, özel üretim teknisyen ekipmanları ve orjinal ürün kullanılarak yapılır.

iPhone batarya değişimi süresi teknik servisimize geldiğiniz taktirde ortalama 45 dakika, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Değişim süreçlerinde telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
 2. Telefon modeline uygun orjinal batarya kullanılır. Hangi iPhone modelinde hangi değerde batarya kullanılır görebilmek için iPhone bataryası kaç mAh makalemizi okuyabilirsiniz.
 3. Şarj dayanıklılık süresi ilk günkü performansına geri döner.
 4. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi dahilinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak APPLE teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

iPhone batarya değişimi fiyat listesi

iPhone batarya değişimleri fiyatları kullanmakta olduğunuz telefon modeline göre farklılık göstermektedir. Hemen aşağıda bulunan tablo aracılığı ile iPhone batarya değişimi ücretlerine telefon modellerine göre listeli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

iPhone batarya değişimiBatarya değişim fiyatı
iPhone X batarya değişimi600 TL
iPhone 8 Plus batarya değişimi500 TL
iPhone 8 batarya değişimi450 TL
iPhone 7 Plus batarya değişimi500 TL
iPhone 7 batarya değişimi450 TL
iPhone 6s Plus batarya değişimi450 TL
iPhone 6s batarya değişimi450 TL
iPhone 6 Plus batarya değişimi450 TL
iPhone 6 batarya değişimi400 TL
iPhone SE batarya değişimi400 TL
iPhone 5s batarya değişimi400 TL
iPhone 5 batarya değişimi400 TL
iPhone 4s batarya değişimi400 TL
iPhone 4 batarya değişimi400 TL

iPhone batarya değişimi videoları

Teknik servisimizde iPhone batarya değişimi nasıl bir ortamda yapılıyor detaylı bir şekilde incelemenizi sağlamak amacıyla teknisyenlerimiz batarya değişimi yaparken özel olarak video kayıtları alınmaktadır. Mesela hemen aşağıda bulunan videolar aracılığı ile iPhone batarya değişimi GSM İletşim’de nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

GSM İletişim resmi Youtube Kanalı‘mızı ziyaret ederek batarya değişiminin yanı sıra diğer bütün parça değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa buradaki yorum alanından yazarak ya da servisimizi müşteri temsilcisi hattımız üzerinden arayarak sorabilirsiniz.

iPhone şarjının çabuk tükenmesi ile ilgili sorular

Teknik servisimize gelen kullanıcıların hem telefon üzerinden hem de internet sitemize yapmış oldukları girişlerde en çok yaptıkları aramaları dilerseniz hemen aşağıda maddeler halinde paylaşalım.

iPhone’un şarjı çabuk bitiyor ne yapmalıyım
iPhone 6 şarjı çabuk bitmeye başladı
iPhone 6s şarjı çabuk bitmeye başladı
iPhone şarjı birden düşüyor
iPhone 6 şarj problemi
iPhone batarya değişimi ne kadar
iPhone 6 şarj dayanmıyor
iPhone’un şarjı kendiliğinden bitiyor

iPhone şarjı çabuk bitmeye başladı ise alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından yaşadığınız bu sorunun sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (4 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.