WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor

iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor

iPhone X akıllı telefon kullanıcılarının yaşadıkları sorunlardan bir tanesi dokunmatik ekranın çalışmıyor (basmıyor) olmasıdır. Bu sorunun yaşanmasının iki sebebi olabilir. İlk sebep yazılımsal olarak verilebilir ve sizler tarafından çözüme kavuşturulur. İkincisi ise donanımsaldır. Teknisyen müdahalesi gerektirir.

iPhone X dokunmatik sorunun sebepleri ve çözüm yolları bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor sorunu (yazılımsal)

iPhone X dokunmatik çalışmıyor ise ilk olarak akla yazılımsal bir sorun olup olmadığı gelmelidir. Dokunmatikta yaşanılan aksaklıklar kullanılmakta olan herhangi bir uygulamadan ya da yeni IOS güncellemesinin yapılmamasının kaynaklanmaktadır. Çözüm yolu ise telefon sıfırlanması olarak ya da IOS güncellemesinin yapılması olarak verilebilir.

IOS güncellemesi var mı yok mu öğrenebilmek için ilk olarak Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından yazılım güncellemesi alanına geliniz. Eğer güncelleme mevcut ise telefonunuzu bir Wi-Fi ağına bağlayınız ve ardından şarja takarak (şarj yüzdesi az ise) güncelleme yapınız.

iPhone X dokunmatik ekran çalışmıyor sorunu (donanımsal)

Yaşanılan sorunun sebebi donanımsal olabilir. Genellikle telefonun ekranından alınan darbeler dokunmatik kısmın işlevini yitirmesine sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından ekran değişimi yapılması gerekir. Peki nelere dikkat edilmelidir ?

  1. Kullanılan ürün orjinal olmalı,
  2. Teknik servis ortamı gerekli koşulları sağlamalı,
  3. Garantili hizmet sunulmalıdır.

iPhone X ekran değişimi nasıl yapılır ?

iPhone X ekran değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, periyodik bir şekilde sterilize edilen, tamamen statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

  1. Komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
  2. Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  3. Telefon ekran performansında yani dokunmatik hızı – hassasiyeti ve ekran parlaklığı – çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
  4. Ekran kalitesi ilk günkü görünümüne geri kavuşur.
  5. Onarım sonrasında ekranı dilediğiniz kadar test etme ve inceleme sırasında yaşayacağınız en ufak bir tereddütte ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.
  6. Ekran kırılması ve ön cam çatlaması sorunlarını tekrar yaşamanızı engellemek amacıyla ekrana kırılmaz cam koruyucu ücretsiz olarak takılmaktadır.
  7. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garantili hizmet sunulduğu için, garanti süresi dahilinde ekran ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak APPLE teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

iPhone X ekran değişimi videosu

Teknik servisimizde ekran değişimi nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde incelemenizi sağlayabilmek amacıyla teknisyenlerimiz tarafından video çekimleri yapılarak GSM İletişim Youtube kanalımıza yüklenmektedir. Hemen aşağıda paylaştığımız videomuz aracılığı ile iPhone X dokunmatik ekran değişimi nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo gönderimi nasıl yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (4 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.