WhatApp Destek Telefon ile Ara

Lenovo mikrofon sorunu çözümü

Lenovo mikrofon sorunu çözümü

Lenovo akıllı telefonlarında yaşanılan sorunlardan bir tanesi ise mikrofon üzerinde karşı tarafa sesin gitmiyor ya da çok kısık bir şekilde gidiyor olmasıdır. Özellikle Lenovo K5, K6 ve K6 Note kullanıcıları tarafından bu sorun hakkında çok fazla geri dönüş almaktayız. Bu yazımızda Lenovo mikrofon sorunu yaşanmasının sebepleri, çözüm yolları, mikrofon soketi değişiminin nasıl yapıldığı ve değişim fiyatları sizlerle paylaşılacaktır.

Lenovo mikrofon sorunu yaşanma sebepleri nelerdir ?

Lenovo akıllı cep telefonlarında mikrofon sorunu yaşanmasının sebebi genellikle donanımsal olarak karşımıza çıkmaktadır. Telefonun alt kısımdan darbe alması oldukça hassas olan mikrofon soketinin kırılması/çatlamasına ve arızalanmasına sebep olmaktadır. Yaşanılan bu problem sonrasında ise telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmez.

Lenovo mikrofon sorununun çözüm yolu ise mikrofon soketi değişiminin yapılmasıdır. Peki değişim süreçlerinde nelere dikkat edilmelidir ?

 1. Orjinal mikrofon soketi kullanılmalı,
 2. Soket değişimi profesyonel LENOVO teknisyenleri tarafından yapılmalı,
 3. Teknik servis ortamı onarım sırasında cihaza zarar gelmemesi için gerekli tüm koşulları sağlamalı,
 4. Değişim sonrasında telefonunuz mikrofon soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmelidir.

GSM İletişim’de Lenovo mikrofon soketi değişimi nasıl yapılır hemen aşağıda tüm detayları ile birlikte açıklanmıştır.

Lenovo mikrofon sorunu çözüm yolu (soket değişimi)

Lenovo akıllı cep telefonlarının arızalı mikrofon soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli LENOVO teknisyenlerimiz tarafından, gerekli tüm koşulların sağlandığı teknik servis odasın, özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Mikrofon soketi değişim süresi firmamıza geldiğinizde ortalama 45 dakika, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Mikrofon soketi değişiminde telefon modeline uygun orjinal parça kullanılır.
 2. Değişim sonrasında sesiniz karşı tarafa sorunsuz bir şekilde gitmeye başlar.
 3. Telefonunuzu dilediğiniz kadar test etmenize izin verildiği gibi herhangi bir hoşnutsuzlukta ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.

Lenovo mikrofon sorununuz çözüldükten sonra telefonunuz 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli mikrofon soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede garanti sürecinde mikrofon ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak LENOVO teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Lenovo mikrofon sorunu çözümü fiyatlandırması

Lenovo mikrofon soketi değişim fiyatları hemen aşağıdaki tabloda kullanılan telefon modellerine göre sıralı bir şekilde paylaşılmıştır. Sol kısımda yapılan onarımı hemen karşısında ise değişim fiyatını bulabilirsiniz. Telefon modeliniz yahut değişim fiyatı tabloda mevcut değil ise stok açılıp açılamayacağı hakkında bilgi alabilmek için servisimizi arayabilirsiniz.

SORUN ÇÖZÜMÜDEĞİŞİM FİYATI
Lenovo A5000 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo A6000 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo A7000 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo A7010 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo P1 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo P2 Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo S1 Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo S1 Lite Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo P70 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo K5 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo K5 Note Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo K5 Plus Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo K6 Note Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo S850 Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo S90 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo Z90 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo Z2 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo Z2 Pro Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo X2 Mikrofon Sorunu Çözümü200 TL
Lenovo Moto Z Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo A2020 Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo P1M Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz
Lenovo K8 Mikrofon Sorunu ÇözümüSorunuz

Servisimize Lenovo parça değişimi süreçleri

Teknik servisimizde Lenovo akıllı telefonlarının parça değişimleri nasıl yapılıyor daha detaylı incelemenizi sağlamak amacıyla teknisyenlerimiz tarafından video çekimleri yapılır. Bu videolar GSM İletişim remsi Youtube kanalına yüklenir. Örnek olarak hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile Lenovo Vibe S1 ekran değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

Teknik servisimize nasıl gelebilirsiniz ?

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo gönderimi nasıl yapılır ?

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (14 Yorum)

 • Bekir Aydoğdu - 3 yıl önce

  Kolay gelsin. K5 note telefinum var. Bataryasını değiştirttim. Ama telefonu teslim aldığımda ses gelirken.belli bir süre sonra ses tamamen gidiyor.ses gitmiyor gelmiyor. Videolardan ses çıkmıyor.aynu durum 5 defa oldu. Şu anda telefonun ses tamamen gitmiş durumda.telefoncu ayrıca parmak izi okuyucuyu koparmış. Mikrofon uçlarına sesjartina baktiklarini söylediler ama çözüm bulamadılar. 2 ayrı yerden çözüm bulamadım.acaba ne yapmalıyım

 • Baki - 3 yıl önce

  Merhabalar benim telefonun k53a48 modeli müzik dinlerken yada video izlerken ses bazen iyi bazen de kısık geliyor sebebi ne olabilir birde

 • İBRAHİM ÇİFTCi - 4 yıl önce

  Lenovo note k 6 telefonum görüntü lu aramada sesim gitmiyor konuşma yaparken mikrofon açınca sesim gitmiyor sorun nedir çözüm nedir

 • Serdar - 4 yıl önce

  K6 power telefonum görüntülü konuşmada whasapp megenser gibi yankı sorunu var parazıt sesi sorun neden olabilir fiyatı nedir

 • Güven koroglu - 4 yıl önce

  Merhaba lenova k6 niye cihazımda bir tek hoparlorö açtığımda (handsfree) sesim karşı tarafa gitmiyor. Onun dışında cihaz normal konumda konuşabiliyorum.sorun ne olabilir

 • Mustafa akin - 4 yıl önce

  Merhaba lenova k5 plus telefonum var sesim karşı tarafa bazen gitmiyor bazende cik az gidiyor telefinu kapatip acinca duzeliyor seben ne olabilir.
  Kolay gelsin

 • Hüseyin Coşgun - 4 yıl önce

  lenovo vibe p1 kullanıyorum hopörlörü açmazsam sesim gitmiyor bunun çözümü nedir ?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.