WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG G3 Kamera Sorunu Çözüm Yolları

LG G3 Kamera Sorunu Çözüm Yolları

LG G3 kamera sorunun yaşanması genellikle iki sebepten kaynaklanmaktadır. Bunlardan ilki yazılımsal iken ikincisi ise donanımsal olarak verilebilir. Yazılımsal sorunlar sizler tarafından çözülebilir ancak donanımsal sorunlarda profesyonel bir LG teknisyeni tarafından müdahale edilmesi gerekir.

Bu makalemizde LG G3 akıllı telefonlarının ön ve arka kameralarında yaşanmış olan sorunların çözüm yolları GSM İletişim LG teknisyenlerine danışılarak sizlerle paylaşılmıştır.

LG G3 yazılımsal kamera sorunları

LG G3 kamera sorunu ile karşılaşılmasının ilk sebebi olarak yazılımsal sorunlardan bahsetmiştik. Genelde kameranın açılmamasını veya siyah bir görüntü ile karşılaşılmasına sebep olan sorunlardır. Bu sorunları ise kullanılan uygulamalar ve istemeden de olsa telefona bulaşmış olan virüsler tetikleyebilir. Tabii ki bazı durumlarda hafızanın aşırı dolu olması da.

Çözüm yolu ise yabancı olarak düşündüğünüz uygulamaların silinmesi, telefonun sıfırlanması, hafızanın boşaltılması olarak verilebilir.

LG G3 donanımsal kamera sorunları

LG G3 akıllı telefonlarının kameralarının çalışmamasının bir diğer sebebi ise donanımsal sorunlardır. Genellikle alınan darbeler ile kamerada, kamera soketinde, lensinde çatlama – kırılma yaşanabilir. Bununla birlikte zamanla kamera fotoğraf ve çekim kalitesi çekim sayısının fazla olmasından dolayı düşebilir.

LG G3 ön ve arka kamera hasarında tek çözüm yolu ise kamera değişiminin yapılmasıdır. Profesyonel bir LG teknisyeni tarafından, gerekli teknik servis ortam koşullarının sağlandığı odada orjinal ürün kullanılarak değişim yapılmalıdır.

LG G3 kamera değişimi

GSM İletişim’de LG G3 ön ve arka kamera değişimi, alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından özel teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır. LG G3 kamera sorunu teknik servisimizde ortalama 30 dakika içerisinde, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günü içerisinde çözüme kavuşturulur.

  1. LG G3 arka kamera değişimi fiyatı 250 TL, ön kamera değişimi fiyatı ise 200 TL‘dir.
  2. Orjinal kamera kullanılır.
  3. Kamera değişimi sonrasında fotoğraf ve video çekim kalitesi ilk günkü haline geri döner.
  4. Servisimizde yapılan işlemlerde telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  5. Kamera değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı kamera garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
  6. Garanti süresi içerisinde kamera ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

LG G3 kamera değişiminin yapıldığı teknik servis odası periyodik bir şekilde sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmıştır. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulduğu gibi sigortalıdır. Teknisyenlerimiz ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik ve özel teknisyen eldiveni takarlar.

LG parça değişimi nasıl yapılır

GSM İletişim teknik servis odasında teknisyenlerimiz tarafından parça değişimi yapılırken video kayıtları yapılmakta ve bu videolar resmi Youtube kanalımıza yüklenmektedir. Mesela hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video aracılığı ile LG Q6 ekran değişimi servisimizde nasıl yapılmakta tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo gönderimi detayları

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

LG G3 akıllı telefon ön ve arka kamera sorununun yanı sıra cihazınızda yaşamış olduğunuz diğer bütün sorunları hakkında bilgi almak isterseniz eğer müşteri temsilcisi hattımızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

Etiketler: , , ,
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.