WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG G4 Dokunmatik Basmıyor Çalışmıyor

LG G4 Dokunmatik Basmıyor Çalışmıyor

LG G4 cep telefonlarında sıkça yaşanan sorunlar bir tanesi dokunmatik alanın bir kısmının ya da tamamının basmaması yani çalışmamasıdır. Bu sorunun birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bazıları siz kullanıcılar tarafından çözülebilecek sorunlardır. Bazılarında da teknisyen müdahalesi gerekir. Şimdi dilerseniz maddeler halinde dokunmatik alanın çalışmamasına sebebiyet veren durumları sizlerle paylaşalım.

Makalemize devam etmeden önce hatırlatmak isteriz ki aklınıza takılan her türlü soruyu teknik servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz. Her sorunuz uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından detaylı bir şekilde cevaplandırılacaktır.

1. Ekran Koruyucu Ya Kılıfın Dokunmatiği Etkilemesi

Teknik servisimize getirilen bazı LG cihazlarında karşılaştığımız durum kullanılan kırılmaz cam koruyucunun zamanla hava almasından dolayı dokunmatik alanın çalışmamasıdır. Yani ekranda herhangi bir sorun olmamasına rağmen cam koruyucu ya da jelatin dokunmatik alanın basmasını engelleyebilmektedir. Bununla birlikte aynı durum koruyucu kılıflarda da geçerlidir. Bu sebeple ilk tavsiyemiz kullanılan koruyucu kılıfın ya da cam koruyucunun çıkarılması ve çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesidir.

2. Telefon Hafızasının Dolması

Dokunmatik alanın anlık bir şekilde basmaması ya da cihazın donmasının sebebi hafızasının aşırı derecede dolu olmasından kaynaklanmaktadır. LG G4 cihazınızı kullanırken birden telefon dokunmatiği basmıyor ise donanımsal değil yazılımsal bir sorun mevcut demektir. Bu sebeple kullanılan uygulama sayısını azaltmak, fotoğraf ve videoların yedeklerini alıp silmek telefon performansının eski haline geri dönmesini sağlayabilir.

3. Donanımsal Sorunlar

Yukarıdaki 2 sorunu sizler çözebilirsiniz. Ancak donanımsal bir sorun mevcut ise teknisyen müdahalesi gerekmektedir. Alınan bir darbe, telefonun yere düşmesi ve ya cihaza uygulanan baskı ekranın ve tabii bununla birlikte dokunmatik alanın çalışmamasına sebebiyet verebilmektedir. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığı zaman ise ekran değişimi yapılması gerekir. Teknik servisimizde LG G4 ekran değişimi nasıl yapılır, fiyatlandırma politikası nedir ve diğer tüm ayrıntılar hemen aşağıda paylaşılmıştır.

LG G4 Ekran Değişimi

LG G4 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garantisi ile birlikte 400 TL‘dir. Ekran tamiri uzman ve tecrübeli ve aynı zamanda LG ekran değişiminde Türkiye rekoruna sahip teknisyenlerimiz tarafından telefonunuza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılır.

  1. Ekran değişiminin yapıldığı teknik servis odamız tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Aynı zamanda 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır.
  2. Komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmaktadır.
  3. Ekran tamiri sonrasında cihaz içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez ve telefon performansında yani dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde kesinlikle herhangi bir değişim yaşanmaz.
  4. Değişim sonrasında cihazınıza 20 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılmaktadır.
  5. Telefonunuzu istediğiniz kadar test etme ve herhangi bir beğenmeme durumu ya da tereddütte ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.

Onay verdiğiniz taktirde 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartınız hazırlanarak telefonunuz sizlere teslim edilir. Garanti kartına sahip olmanızdan dolayı ekran ile ilgili yaşayacağınız en ufak bir sorun dahi ücretsiz olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Teknik servisimizde LG G4 ekran değişimi nasıl yapılır daha detaylı bir şekilde inceleyebilmek için hemen aşağıda bulunan videomuzu izleyebilirsiniz.

Adres ve Ulaşım Bilgileri Servisimize Nasıl Gelebilirsiniz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 653528441 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuzun ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

LG G4 dokunmatik basmıyor sorunu ile ilgili aklına takılan tüm soruları servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilir, uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından bu soruların cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (4 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.