WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG G5 batarya çabuk bitiyor, şarj olmuyor

LG G5 batarya çabuk bitiyor, şarj olmuyor

LG G5 akıllı telefonlarında sıkça karşılaşılan iki sorundan ilki telefonun şarjının çabuk bitiyor olması, ikincisi ise cihazın şarj almıyor olmasıdır. Bu sorunlardan bir tanesi batarya kaynaklı diğeri ise şarj soketi kaynaklıdır.

Bu makalemizde uzman GSM İletişim LG teknisyenlerine danışılarak “lg g5 batarya değişimi, lg g5 batarya problemi, lg g5 batarya çabuk bitiyor“, “lg g5 şarj olmuyor” ne yapmalıyım sorularını detaylı bir şekilde cevaplanacaktır.

LG G5 batarya çabuk bitiyor ise

LG G5 akıllı telefonunuzun bataryası çabuk bitiyor ise bu sorunun asıl sebebi batarya ömrünün sona ermeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Her bataryada olduğu gibi LG G5 bataryasının da bir kullanım ömrü (sayısı) bulunmaktadır. İlk alındığında bir kaç gün yeterli olan şarj, örneğin 300 kez şarjın doldurulup boşaltılmasından sonra bir kaç saate kadar düşebilmektedir. Bununla birlikte istenmeyen bir durum olan batarya şişmesi sorunu da şarj süresini etkiler.

LG G5 bataryasının çabuk tükeniyor olmasının çözüm yolu ise batarya değişiminin yapılmasıdır. Batarya değişiminde kullanılan ürünün orjinal olması, profesyonel bir LG teknisyeni tarafından değişim yapılması ve garanti kartı ile birlikte ürünün sizlere sunulması önemlidir.

LG G5 batarya değişimi

LG G5 batarya değişimi, alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından, olması gereken tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

LG G5 batarya değişim süresi servisimizde ortalama 30 dakika iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise ortalama 3 (üç) iş günüdür.

 1. LG G5 batarya değişimi fiyatı 200 TL‘dir.
 2. Orjnal 2800 mAh (miliampere-hour) batarya kullanılmaktadır.
 3. Değişim süreçlerinde telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
 4. Batarya dayanıklılığı ilk günkü performansına geri döner.
 5. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
 6. Telefonu ve kullanılacak ürünü dilediğiniz kadar test etme, herhangi bir tereddütte ise ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.
 7. 6 aylık garanti süresi dahilinde kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

LG G5 şarj olmuyor

LG G5 akıllı telefonlarının şarj olmama sebebi ise şarj soketi arızasından ya da şarj soketi yuvasının tıkanmasından kaynaklanır. Şarj yuvası tıkanmış ise (bir ışık ile bakabilirsiniz) herhangi bir kürdan yardımı ile içerisinde biriken elbise pamuğu, kir ve tozu şarj soketi dişlilerine zarar vermeden çıkartabilirsiniz. Bununla birlikte tabii ki şarj kablosunun ya da şarj alet başlığının çalışıp çalışmadığını öğrenebilmek için mutlaka farklı bir şarj aleti ile de cihazınızı şarj etmeye çalışınız.

LG G5’in şarj almıyor olmasının diğer sebepleri ise sıvı – nem teması sonrası oksitlenme, alınan darbeler neticesinde ya da cihazı şarja takarken aşırı fazla bastırılmasından dolayı şarj yuvasının hasar görmesi olarak verilebilir. Tek çözüm yolu ise şarj soketi değişiminin yapılmasıdır. LG G5 şarj soketi değişimi profesyonel bir LG teknisyeni tarafından orjinal ürün kullanılarak yapılmalıdır.

LG G5 şarj soketi değişimi

LG G5 şarj değişimi, alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından, olması gereken tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

LG G5 şarj soketi değişim süresi servisimizde ortalama 30 dakika iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise ortalama 3 (üç) iş günüdür.

 1. LG G5 şarj soketi değişim fiyatı 200 TL‘dir.
 2. Değişim yapılırken telefon sıfırlanmaz ve bilgiler olduğu gibi kalır.
 3. Telefon modeline uygun orjinal şarj soketi kullanılır.
 4. Cihazınız sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.
 5. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
 6. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonu dilediğiniz kadar inceleme ve test aşamasında yaşayacağınız herhangi bir tereddütte ise ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.
 7. Garanti süresi dahilinde şarj soketi ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak GSM İletişim LG teknisyenleri tarafından çözüme kavuşturulur.

LG G5 parça değişimi nasıl yapılır

LG G5 parça değişimi teknik servisimizde nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde incelemenizi sağlamak amacıyla teknik servisimizde parça değişimi yapılırken çekilen videolar GSM İletişim resmi Youtube kanalına eklenmektedir.

Mesela hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video aracılığı ile LG G5 ekran değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.