WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG Q6 şarjı çabuk bitiyor

LG Q6 şarjı çabuk bitiyor

LG Q6 akıllı telefonlarında yaşanılan sorunlardan bir tanesi de telefondan alındıktan bir süre sonra (1 sene sonrası gibi) şarjın çabuk bitiyor olmasıdır. Yaşanılan bu sorun kaynağı bataryadır ve çözüm yolu da batarya değişiminin yapılmasıdır.

Bu makalemizde LG Q6 batarya değişimi nasıl yapılır, şarjın çabuk bitiyor olmasının sebepleri nelerdir, batarya değişim ücreti nedir detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

LG Q6 şarjının çabuk bitme sebepleri

Telefonunuzun şarjının hızlı bir şekilde tükeniyor olmasının 2 büyük sebebi vardır. Birincisi batarya ömrünün sona ermesi ikincisi ise batarya şişmesi sorunu ile karşılaşılmasıdır.

  1. Batarya ömrü: Her bataryada olduğu gibi LQ Q6 bataryasının da bir kullanım ömrü (sayısı) vardır. Mesela 300 defa şarjın doldurulup boşaltılmasından sonra batarya dayanıklılık süresi azalır.
  2. Batarya şişmesi: Batarya şişmeleri de şarjın çabuk bitmesine sebep olur. Yan sanayi şarj aletlerin kullanılması, üretim hatası, telefonun şarjda bırakılması ya da cihazın aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi batarya şişmesine sebep olur.

LG Q6 batarya değişimi nasıl yapılır

LG Q6 batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları ve orjinal ürün kullanılarak yapılır.

Batarya değişimi süresi teknik servisimizde ortalama 45 dakika iken, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Batarya değişiminde orjinal 3000 mAh ürün kullanılır.
  2. Değişim yapılırken telefon sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz silinmez.
  3. Telefon şarj dayanıklılık süresi ilk günkü performansına geri döner.
  4. Cihazınız 6 ay GSM İletişim onaylı batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi dahilinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak LG teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

LG Q6 batarya değişimi fiyatı

LG Q6 batarya değişimi fiyatı kampanyalı bir şekilde 200 TL‘dir. Batarya (pil) değişimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için LQ Q6 batarya değişimi ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Teknik servisimizde LG Q6 parça değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde incelemek isterseniz de hemen aşağıda bulunan LG Q6 ekran değişimi videomuzu izleyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (6 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.