WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG Şarj Soketi Değişimi

LG Şarj Soketi Değişimi

LG akıllı telefonlarında yaşanılan sorunlardan bir tanesi telefonun şarj almamasıdır. Cihaz şarja takıldığında batarya dolmuyorsa ya da telefonun şarj alabilmesi için şarj aleti ucunu batırmanız, sağa/sola, yukarı/aşağı götürmeniz gerekiyor ise şarj soketinde arızalanma yaşanmıştır demektir. Şarj soketinde yaşanan bu sorunlardan bazıları ise sizler tarafından da çözüme kavuşturulabilir.

Bu makalede LG şarj sorunu, çözüm yolları, şarj soketi değişiminin nasıl yapıldığı/yapılması gerektiği ve şarj soketi değişimi fiyatları hakkında detaylı bir şekilde bilgi verilecektir. Ama önce dilerseniz sizler tarafından çözülebilen ve şarj soketi değişimine gerek kalmayan durumlara bakalım.

Bireysel Olarak Çözülebilen Sorunlar

LG akıllı cep telefonunuzun şarj soketi yuvası zamanla elbise pamuğu, kir, toz ve benzeri partiküller sebebi ile tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklık da şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlilerinin birbirine temasını engeller. Herhangi bir ışık yardımı ile şarj soketi içerisinde bakınız. Eğer söylenen şeyler mevcut ise bir kürdan yardımı ile fazla bastırmadan ilgili partikülleri çıkartınız. Cihazınızı şarja taktığınız batarya dolmaya başlayacaktır.

İkinci çözülebilen ve teknik servisimizde karşılaştığımız sorun ise aslında şarj soketinin değil de şarj kablosunun ya da şarj aleti başlığının arızalı olmasıdır. Bu sebeple cihazınızı çalışan ve orjinal olan bir şarj aletine takarak telefonun şarj olup olmadığını test ediniz. Her iki işlemi yapmanıza rağmen sorun çözülmemiş ise şarj soketinde arızalanma var diyebiliriz.

Teknik Servis Müdahalesi Gerektiren Durumlar

Şarj soketi arızalanmasında teknik servis müdahalesi gerektiren durumları açmak gerekir ise sizler tarafından yapılamayan ve uzman bir LG teknisyeni tarafından şarj soketi değişimi yapılması gereken durumlar olarak bahsedebiliriz.

  1. Telefonun şarj soketi sıvı ve nem teması sonrasında oksitlenmiş ise,
  2. Alınan darbeler sebebi ile şarj soketinde kırılma/çatlama meydana gelmişse,
  3. Cihazı şarja takarken aşırı bastırma sebebi ile şarj soketi dişlileri kırılmış ya da şarj soketi içine göçmüş (çökmüş) ise,
  4. Kısa devreler sonrasında (genellikle telefon şarj iken elektrik gidip gelmesi ve orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanımı sebebi ile karşılaşılır) şarj soketi yanmış ise profesyonel bir teknisyen tarafından şarj soketi değişimi yapılması gerekir.

GSM İletişim’de LG şarj soketi değişimi nasıl yapılır ve her şey dahil olmak üzere değişim fiyatları nelerdir hemen aşağıda paylaşılmıştır.

LG Akıllı Telefon Şarj Soketi Değişimi

LG akıllı telefonlarında şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından, gerekli servis koşullarının sağlandığı ortamda, cihazınıza özgü ekipmanlar ve orjinal ürün kullanılarak yapılmaktadır. Şarj soketi değişim süresi servisimize uğradığınız taktirde ortalama 30 – 45 dakika arasında değişmektedir. Servisimize gelemeyecek durumda iseniz de 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanarak sadece 3 (üç) iş günü içerisinde şarj soketi değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

  1. LG şarj soketi değişiminde cihaz modeline uygun orjinal ürün kullanılır.
  2. Değişim süreçlerinde telefon sıfırlanmaz. Cihaza format atılmaz. Bu sebeple bilgileriniz kesinlikle silinmez. Her şey olduğu gibi kalmaktadır.
  3. Şarj soket değişiminin ardından telefon bataryası (pili) sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

LG şarj soketi değişiminin hemen ardından ise telefonunuz 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmektedir. Garanti süresi dahilinde, şarj soketi ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan sorunlar ise herhangi bir ücret alınmadan LG teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

LG Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır

LG akıllı cep telefonlarının şarj soketleri değişimi periyodik bir şekilde sterilize edilen, tamamen statik elektrikten arındırılmış (teknisyenler ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik de takar), 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan ve aynı zamanda sigortalı olan teknik servis odamızda yapılmaktadır.

GSM İletişim’de LG şarj soketi değişimi nasıl yapılır daha detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda bulunan ve teknisyenlerimiz tarafından çekilerek GSM İletişim resmi Youtube kanalına yüklenen LG G4 şarj soketi değişimi videomuzu izleyebilirsiniz.

LG Şarj Soketi Değişimi Modellere Göre Fiyat Listesi

LG şarj soketi değişimi fiyat listesi hemen aşağıda iki sütunlu bir halde paylaşılmıştır. Sol sütunda yapılan parça değişimi işlemi, sağ kısımda ise şarj soketi değişim ücreti paylaşılmıştır. Tabloda telefon modeli yok ise ya da değişim fiyatı yazmıyor ise servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak ilgili parçanın stoğunun açılıp açılamayacağını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

YAPILAN İŞLEMDeğişim Fiyatı
LG E975 Şarj Soketi Değişimi200 TL
LG G2 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G2 Mini Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G3 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G3 Beat Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G3 Stylus Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G4 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G4C Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G4 Beat Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G4 Stylus Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G5 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG G6 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG Stylus 2 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG V10 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG V20 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG K8 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG K10 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG Nexus 4 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG Nexus 5 Şarj Soketi Değişim200 TL
LG Q6 Şarj Soketi Değişim200 TL

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.