WhatApp Destek Telefon ile Ara

Sony Xperia Batarya Sorunu: Çabuk Bitiyor!

Sony Xperia Batarya Sorunu: Çabuk Bitiyor!

Sony Xperia akıllı telefonlarında sıkça karşılaşılan sorunlar arasında bataryanın çabuk bitmesi ve batarya şişmesi sorunu gelmektedir. İlk sorun cihaz sahiplerinin aktif bir şekilde telefonlarını kullanmasına engel olmakta, ikinci sorun ise kasaya yapılan baskı sonucu ekran/anakart kırılmalarına hatta batarya patlamalarına dahi sebep olabilmektedir.

Bu makalemiz aracılığı ile Sony Xperia cihazlarında yaşanan batarya sorunları, çözüm yolları, değişim işlemlerinin nasıl yapıldığı ve ücretlendirme hakkında detaylı bilgi verilecektir. İlk olarak dilerseniz bataryanın çabuk bitmesi ve batarya şişmesi sorunlarından bahsedelim.

Sony Xperia Bataryasının Çabuk Bitmesi

Her elektronik cihazın bataryasında olduğu gibi Sony Xperia akıllı telefonlarının bataryalarının da bir kullanım ömrü (sayısı) bulunmaktadır. Örnek olarak ilk günlerde 1-2 gün giden dayanan şarj 500 batarya dolup/boşaltımı sonrasında bir kaç saat seviyelerine kadar düşebilmektedir. Bununla birlikte bataryanın şarjının %100 olmadan şarj aletinin çıkarılması, tamamen şarj bitmeden telefonun şarja takılması ve orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması da batarya ömürlerini kısaltmaktadır.

Yukarıdaki sorunlar ile karşılaşıldığında ise tek çözüm yolu batarya değişiminin yapılmasıdır. Sony Xperia cihazlarının bataryaları çıkarılabilir değildir. Bu sebeple kesinlikle uzman teknisyen müdahalesi gereklidir.

Sony Xperia Batarya Şişmesi Sorunu

Orjinal olmayan şarj aletlerinin/bataryaların kullanılması, bulunduğunuz bölgede sürekli elektrik kesintilerinin yaşanması (telefon şarj iken yaşanırsa kısa devreler oluşabilir), cihaz şarjda iken telefonun kullanılması, telefon aşırı ısınmasına rağmen konuşma yapılmaya ya da oyun oynamaya devam edilmesi gibi sebeplerden dolayı batarya şişmeleri sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Batarya şişmelerinde şişen batarya kasaya ve ekrana baskı yapar. Bu baskı ekran ya da anakartın kırılmasına sebep olabilir. Bununla birlikte batarya delindiğinde içerisindeki kimyasal havada bulunan oksijen ile temasa geçerek yanabilir ve patlayabilir. Tek çözüm yolu ise batarya değişiminin yapılmasıdır.

Sony Xperia Batarya Değişimi

Teknik servisimizde Sony Xperia batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli SONY teknisyenlerimiz tarafından özel ekipmanlar ve orjinal batarya kullanılarak ortalama 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bu süre 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür. Batarya değişiminin ardından şarj süresi ilk günkü haline geri dönmektedir.

Teknik servisimizde yapılan tüm parça değişimleri sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede bu süreç içerisinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan her türlü teknik ve donanımsal sorun ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Sony Xperia Batarya Değişimi Fiyat Listesi

Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile Sony Xperia batarya değişimi fiyat listesine detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan tüm soruları hemen aşağıda bulunan telefon numaralarımız aracılığı ile servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

MODELBATARYA DEĞİŞİMİ
Z100
Z1100
Z2100
Z3100
Z3 MINI100
Z3 PLUS100
Z5100
Z5 MINI100
Z5 PREMIUM200
XPERIA XA150
XPERIA X150
XA ULTRA200
M5100
C5 ULTRA100
M4 AQUA100

Adres ve Ulaşım Bilgileri Servisimize Nasıl Gelebilirsiniz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 314383560 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (13 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.