WhatApp Destek Telefon ile Ara

Sony Xperia şarj olmuyor

Sony Xperia şarj olmuyor

Sony Xperia akıllı telefonunuz şarj olmuyor ise yaşanılan bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. Bu yazımızda sizler tarafından çözülebilecek sorunlar, teknisyen müdahalesi gerektiren durumlar ve şarj soketi değişiminin nasıl yapıldığı, yapılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Ama önce dilerseniz telefonunuzun şarj almama sebeplerini sizlerle paylaşalım.

 1. Havadaki nem ve sıvı teması sonrasında şarj soketinin oksitlenmesi.
 2. Telefonun alttan darbe alması sonucunda şarj soketinin kırılması.
 3. Telefonu şarj takarken veya çıkarırken aşırı bir şekilde bastırılması.
 4. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması.
 5. Telefon gece şarjda unutulması ya da ani elektrik akımları (elektrik kesilmesi gelmesi) sebebi ile şarj soketinin yanması.
 6. Telefon şarj aleti ya da kablosunun bozuk olması.
 7. Şarj soketi yuvasının tıkanması.

Sizler tarafından çözülebilen sorunlar

Altıncı ve yedinci maddede paylaştığımız sorunlar bireysel olarak çözülebilir. İlk olarak yapmanızı isteyeceğimiz şey şarj aleti ve kablosunun çalışıp çalışmadığı farklı bir cihazda kontrol etmenizdir. Ya da farklı bir şarj aleti ile telefonun şarj olup olmadığını. Bu şekilde şarj soketinde bir arıza var mı anlayabilirsiniz. Sonuç olarak aslında şarj soketi değilde şarj aleti veya kablosu sebebi ile telefonunuz şarj almıyor olabilir.

İkinci nokta ise şarj soketinin elbise pamuğu, kir ve benzeri partiküller ile tıkanması sonrasında şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlileri birbirine kavuşamaz. Bu da telefonun şarj olmamasına sebebiyet verir. Bu sebeple önce bir ışık yardımı ile şarj soketi yuvasına bakınız. Eğer bahsettiğimiz partiküller mevcut ise temizliğini (örneğin kürdan kullanabilirsiniz) dikkatli bir şekilde yapınız.

Teknisyen müdahalesi gerektiren durumlar

Birinci ile beşinci maddeler arasında bir sorun varsa profesyonel bir teknisyen tarafından şarj soketi değişimi yapılması gerekir. Değişim yapılan ortam gerekli koşulları sağlamalı, orjinal ürün kullanılmalı ve telefonunuz şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmelidir.

Şimdi dilerseniz GSM İletişim’de Sony Xperia şarj soketi değişimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilir detaylı bir şekilde sizlere anlatalım.

Sony Xperia şarj soketi değişimi nasıl yapılır

Sony Xperia şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli SONY teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

 1. Şarj soketi değişim fiyatı teknik servisimizde ortalama 45 dakika iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında 3 (üç) iş günüdür.
 2. Değişim sonrasında bilgileriniz silinmez.
 3. Telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya batarya dolmaya devam eder.
 4. Telefon modeline uygun orjinal şarj aleti kullanılır.

Sony Xperia şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı ve kaşeli) teknik servis şarj soketi garanti kartınız ile birlikte sizlere teslim edilir. Garanti kartınızın olması sebebi ile şarj soketi ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak SONY teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Sony xperia şarj olmuyor sorunu çözümü

Teknik servisimize sony xperia şarj olmuyor sorunu çözümü yani şarj soketi değişimi fiyat listesi hemen aşağıda bulunan tablo aracılığı ile paylaşılmıştır. Sol kısımdaki sütundan çözülen sorunu, hemen karşısında bulunan sütundan ise yaşanılan sorunun çözüm fiyatını bulabilirsiniz.

YAPILAN DEĞİŞİMDEĞİŞİM FİYATI
Sony Xperia Z şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z1 şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z2 şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z3 şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z3 Mini şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z3 Dual şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia Z3 Plus şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z5 şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z5 Mini şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia Z5 Premium şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia X şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia XZ şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia XZ1 şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia XA şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia XA1 şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia XA1 Ultra şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia XA Ultra şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia E4g şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia E5 şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia C4 şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia M4 şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia M5 şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia T2 Ultra şarj olmuyor sorunu çözümü Sorunuz
Sony Xperia C5 Ultra şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL
Sony Xperia M4 Aqua şarj olmuyor sorunu çözümü200 TL

Servisimizde şarj soketi değişimi nasıl yapılır

Teknik servisimizde şarj soketi ve diğer parça değişimleri nasıl yapılır daha detaylı bir şekilde incelemenizi sağlayabilmek için teknisyenlerimiz tarafından çekilen videolar GSM İletişim resmi Youtube kanalımıza yüklenir.

Hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile örnek olarak Samsung Galaxy S3 şarj soketi değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Adres ve Ulaşım Bilgileri Servisimize Nasıl Gelebilirsiniz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.