WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefon Ekranında Beyaz Nokta Var

Telefon Ekranında Beyaz Nokta Var

Akıllı telefonlarda sıkça karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi de ekranda birden beyaz nokta (leke) çıkmasıdır. Bu kısmı ölü piksel olarak da adlandırabiliriz. Telefon ilk alındığında bu tarz bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Eğer böyle bir durum var ise direk olarak garanti servisi ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bazı durumlarda ise ölü piksel sonradan çıkabilir. Buda kullanıcı hatası olarak kabul edilmektedir. Çözüm yolu ise ekran değişiminin yapılmasıdır.

Telefon ekranında beyaz nokta çıkmasının sebebi iç ekranda bulunan ve ekrana görüntü verilmesini sağlayan kısımdaki binlerde pikselden bir tanesinin işlevini yerine getirememesi yani halk dili ile patlaması olarak verilebilir.

Ölü piksel nedir, çeşitleri

Ölü piksel LCD ekranlarda görülen ve transistörün tamamen bozulduğu durumlardır. Tamiri mümkün değildir. Sorunun çözüme kavuşturulması için ekranın değiştirilmesi gerekir. Ancak piksel hataları ölü pikselin yanı sıra 3’e ayrılır. Sırası ile ölü piksel, sıcak piksel ve takılmış piksel olarak verilebilir.

Sıcak piksel ve takılmış piksel hataları bazı uygulamalar ya da müdahale ile engellenebilir ama yine de sorunun çözümü uzun soluklu olamayacaktır.

Beyaz nokta sorunu çözümü

Ekranda beyaz nokta çıkması sorununun tek çözümü ise ekran değişimidir. Ekran değişimi yapılırken ise ortamın gerekli koşulları sağlaması, kullanılan ürünün orjinal olması ve profesyonel teknisyenlerin görev alması oldukça önemlidir.

GSM İletişim ekran ve parça değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran özel bir teknik servistir. Servisimizde ekran değişimi nasıl yapılır hemen aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Ekran değişimi nasıl yapılır

GSM İletişim’de ekran değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis ortam koşullarının sağlandığı odada, özel teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır. Ekran değişiminde komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.

Ekran değişimi süresi teknik servisimizde ortalama 30 dakika iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Onarım sonrasında bilgileriniz silinmez.
  2. Ölü pikseller tamamen ortadan kalkar.
  3. Ekran performansında herhangi bir değişim yaşanmaz.
  4. Ekranı korumaya almak için ekstra ücretsiz olarak kırılmaz cam koruyucu ekrana takılır.

Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir ki ekran ile kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik ve donanımsal sorunlar ücretsiz olarak teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo gönderimi detayları

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.