WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefon Ekranında Mürekkep Dağılması (Akması)

Telefon Ekranında Mürekkep Dağılması (Akması)

Akıllı telefonların iç ekranlarında kırılma ya da çatlama yaşandığı zaman ekranda mürekkep dağılması (akması) tarzında lekeler oluşur. Bunla birlikte siya oluşumlar ekranın bir kısmını ya da tamamını kaplayabilir. Halk arasında bilinen tabir ile ekranda mürekkep akması iç ekrandaki piksellerin kırılması sebebi ile mor ve siyah oluşumların meydana gelmesidir.

Yukarıdaki sorun ile karşılaşıldığında tek çözüm yolu ise ekran değişimidir. Mürekkep rengi (koyu mavi, mor, siyah) tarzında oluşan lekelenmeler zamanla tüm ekrana yayılır. Tabii ki ilgili alanlarda görüntü olmaz ve dokunmatik alan çalışmaz.

Telefon ekranında mürekkep akması sorunu çözümü

Telefon ekranında yaşanılan mürekkep akması tarzındaki bu sorunun çözüm yolu uzman bir teknisyen tarafından ekran değişiminin yapılmasıdır. GSM İletişim ekran değişimi ve akıllı telefon parça değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran ve bu rekoru gerek videoları gerekse de fotoğrafları ile tescilleyen özel bir teknik servistir.

Peki teknik servisimizde ekran değişimi nasıl yapılır ve mürekkep akması sorunu yaşadığınız telefonun marka ve modelinin ekran değişimi fiyatları nelerdir ?

Ekran değişimi nasıl yapılır

GSM İletişim‘de ekran değişimi, alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, cihazınıza özgü ekipmanlar ve orjinal ürün kullanılarak yapılmaktadır. Ekran değişimi süresi GSM İletişim’e gelindiğinde ortalama 30 – 45 dakika arasında değişirken, 2 taraflı kargo gönderim hizmetinden faydalanıldığına ise sadece 3 (üç) iş günüdür.

  1. Ekran değişiminde komple yani iç ekran (kırılması ile mürekkep akmasına sebebiyet veren alan) + dokunmatik alan + ön cam + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
  2. Ekran değişimi süreçlerinde telefon içerisinde bulunan bilgileriniz cihazınız sıfırlanmadığı ve format atılmadığı için kesinlikle silinmez.
  3. Kullanılan ürün sıfır olduğu için telefon ekran kalitesi ilk günkü haline ve şıklığına geri döner.
  4. Ekran performansında yani dokunmatik hızı/hassasiyeti ve ekran parlaklığı/çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
  5. Telefonunuzu ekran tamiri sonrasında dilediğiniz kadar inceleyebilirsiniz. En ufak bir tereddüt ya da beğenmeme durumunda ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.
  6. Ekran kırılması sebebi ile tekrar karşılaşmanıza engel olabilmek amacıyla da 20 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz ücretsiz olarak cihazınıza takılmaktadır.

Teknik servisimizde yapılan ekran değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı imzalı ve kaşeli teknik servis ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir ki ekran ile ilgili garanti süreci içerisinde yaşanılan kullanıcı hatası dışındaki teknik ve donanımsal sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Mürekkep dağılması yaşanmış telefonda ekran değişimi nasıl yapılır

Teknik servisimize iç ekran kırılması ve mürekkep akması sorunu ile gelen Samsung Galaxy S8 akıllı telefonunda ekran değişimi nasıl yapılmaktadır hemen aşağıda bulunan ve teknisyenlerimiz tarafından çekilmiş olan video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Ayrıca GSM İletişim resmi Youtube Kanalı‘mızı ziyaret ederek diğer telefonlarda ekran değişim aşamaları nasıldır detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Ekran değişimi fiyat listesi

Ekran değişimi fiyatları kullanmakta olduğunuz telefonun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Hemen aşağıda bulunan alana kullandığınız telefon modelini yazarak ekran değişimi fiyatını öğrenebilirsiniz.

Mesela: “iPhone 8”, “iPhone X”, “iPhone 7”, “iPhone 7 Plus”, iPhone 6s”, “Samsung Galaxy S8”, “LG G2″,”LG G3”, “LG G4, “LG G5”, “LG G6”,  Asus Zenfone 2, “Asus Zenfone 5”, “HTC Desire 816”, “HTC Desire 820”, “Lenovo A7000”, “Casper Via M2″…

Etiketler: ,
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (1.089 Yorum)