WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefon Şarj Soketi Yeri Temassızlık Yapıyor

Telefon Şarj Soketi Yeri Temassızlık Yapıyor

Telefon şarj soketi yeri belirli bir süre sonra bazı sebeplerden dolayı temassızlık yapabilir. Telefonunuzu şarja taktığınızda bataryanın dolması için aşırı bir şekilde bastırmanız ya da şarj aleti ucunu aşağı/yukarı, sağa/sola doğru zorlamanız gerekebilmektedir. Elinizi şarj aleti ucundan çektiğiniz zaman ise şarj almamaya devam eder cihazınız.

Yukarıdaki sorunlar ile karşılaşılmasının birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bu makalemizde şarj soketinde yaşanan temassızlığın sebepleri, yaşanılan bu sorunun sizler tarafından çözülebilecek yolları, hangi durumlarda teknisyen müdahalesi gerektiği ve şarj soketi değişim fiyatları paylaşılacaktır.

Telefonda Şarj Soketinin Temassızlık Sebepleri

Akıllı telefonların şarj soketlerinde yaşanan temassızlığın en büyük sebebi cihazın telefona takılırken veya çıkarılırken aşırı bir şekilde şarj girişi yerinin zorlanmasıdır. Şarj soketi bağlı bulunduğu kısımdan ayrılmaya başlar. Lehimi, kablosu kopar ya da kırılma/çatlama yaşanabilir. Bununla birlikte yaşanan kısa devreler, sıvı/nem teması sonucu meydana gelen oksitlenme, telefonun darbe alması sonucu şarj soketinin hasar görmesi de temassızlığa sebebiyet verebilir. Bu tarz sorunlarda tek çözüm yolu teknisyen müdahalesidir.

Sizler tarafından çözülebilecek sorunlara ise şunlardır. Özellikle iPhone cihazlarında rastladığımız bir sorun (her telefon için geçerli olabilir) şarj soketi girişinin toz, kir ve benzeri partiküller sebebi ile dolması ve şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlilerinin birbirine temas edememesinden kaynaklanmaktadır. İlgili kısım bir kürdan aracılığı ile temizlendiğinde sorun çözülecektir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise şarj aletinin ve kablosunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizdir.

Akıllı Telefon Şarj Soketi Değişimi

GSM İletişim’de akıllı telefon şarj soketi değişimi yani şarj sorunu çözümü alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özel olarak üretilmiş ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Değişim yapılan teknik servis odası tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmıştır. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır. Bunun birlikte sigortalıdır ve teknisyenlerimiz ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik takarlar.

  1. Şarj soketi değişim süresi servisimize geldiğinizde ortalama 45 dakikadır. Servisimize gelemeyecek durumda iseniz de 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanarak 3 (üç) iş günü içerisinde şarj soketi değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  2. Değişim aşamalarında orjinal şarj soketi kullanılır.
  3. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

Servisimizde yapılan tüm işlemler garantilidir. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartınız ile birlikte sizlere teslim edilir. Garanti kartınızın olması sayesinde de şarj soketi ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik ve donanımsal sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

GSM İletişim’de Şarj Temassızlık Sorunu Nasıl Çözülür

Teknik servisimizde telefon şarj girişindeki temassızlık sorunu nasıl çözülür daha detaylı bir şekilde incelemenizi sağlamak amacıyla teknisyenlerimiz tarafından özel olarak video çekimleri yapılmaktadır. Örnek olarak hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile LG G4 şarj soketindeki temazsızlık sorunu yani değişimi yapılarak yaşanılan sorun nasıl çözüme kavuşturulmaktadır izleyebilirsiniz.

Şarj Soketi Değişimi Fiyat Listesi

Hemen aşağıda bulunan tabloda iPhone akıllı telefonlarının şarj soketi değişimi fiyat listesi sizlerle paylaşmıştır. Teknik servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sahip olduğunuz akıllı cep telefonunun şarj soketi değişimi fiyatını öğrenebilir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Adres ve Ulaşım Bilgileri Servisimize Nasıl Gelebilirsiniz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (136 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.