WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefonumun Yakınlık Sensörü Çalışmıyor

Telefonumun Yakınlık Sensörü Çalışmıyor

Günümüzde kullanılan akıllı telefonların çoğunda yakınlık (proximity) sensörü bulunmaktadır. Bu sensör işlevi örneğin telefonu kulağınıza yakınlaştırdığınızda ekranın kapanmasına yaramaktadır. Genellikle telefonun üst kısmında ön kameranın yanında çok küçük bir nokta halinde bulunmaktadır.

Telefonun Yakınlık Sensörü Çalışmıyor, Sebebi Ne Olabilir ?

Telefonunuzun yakınlık sensörünün çalışma sebepleri sensörün ayarlardan kapalı olması, sensörün önünde bir engel olması ya da sensörün hasar görmesi olarak verilebilir. İlk 2 sorun sizler tarafından rahatlıkla çözülebilir. Ancak sensörün hasar görmesi donanımsal bir sorundur ve tek çözüm yolu değişiminin yapılmasıdır.

  1. Sensörün önünde engel olmasından bahsettik. Kullanmakta olduğunuz kılıf ya da koruyucu (cam, şeffaf) ile sensör arasında toz kaçmış olabilir ya da nemlenme yaşanmış olabilir. Cihazınızın da sensörü bu engelden dolayı sürekli kapalı görünür.
  2. Cihazınızın sensörünü ayarlarından yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Açmanız yeterli olacaktır.
  3. Alınan darbeler sonrasında cihaz sensörü iç kısımdan kırılmış yani işlevini yitirmiş olabilir. Tabii yine iç kısıma kaçan toz ve benzeri partiküller önünü tıkamış olabilir. Bu durumda da sensör değişimi ya da iç temizliği yapılması gerekir.

Yakınlık Sensörü Değişimi

Yakınlık sensörü değişimi uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda gerçekleştirilmektedir. Sensör değişimi süresi servisimizde sadece 30 dakika, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Değişim sonrasında yakınlık sensörü sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
  2. Yapılan teknik işlemlerde telefonunuza format atılmadığı için bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  3. Cihazınız 6 ay GSm İletişim imzlaı ve kaşeli teknik servis garanti kartınız ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti kartınızın olmasından dolayı 6 aylık süreç içerisinde yakınlık sensörü ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz bir şekilde uzman teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Yakınlık Sensörü Değişim Fiyatları

Yakınlık sensörü değişim fiyatları kullanmakta olduğunuz telefonun marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak hemen aşağıda bulunan tablo aracılığı ile iPhone yakınlık sensörü değişim fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Yorum alanından yazarak ya da teknik servisimizi arayarak sahip olduğunuz akıllı telefonun yakınlık sensörü fiyatını öğrenebilirsiniz.

Adres ve Ulaşım Bilgileri Servisimize Nasıl Gelebilirsiniz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 653528441 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuzun yakınlık sensörü teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.